Dystanse

Pamiętaj o tym, że wyboru dystansu dokonujesz będąc na trasie ( na tzw. rozjeździe)
WYBIERZ ODPOWIEDNI DLA SIEBIE DYSTANS
i PAMIĘTAJ NAJWAŻNIEJSZE TO – DOBRZE SIĘ BAWIĆ.

20-40km

MINI  BIKE MARATON: to dystans na dobry początek. Taką odległość, pokonuje przeciętny rowerzysta w czasie około 2 godz. , bez nadmiernego wysiłku lub w czasie poniżej 1 godz. kiedy chce się trochę pościgać . Taki dystans przygotowaliśmy z myślą o tych którzy przyjeżdżają na maraton :
– z rodziną
– jeszcze nie „rozgrzani”
– jeszcze „rozleniwieni”

Dystans, od którego możesz sprawdzić swoje przygotowanie do sezonu. To odcinek, który można też potraktować jako spokojną wycieczkę rowerową gdzie możesz świetnie się bawić w towarzystwie pasjonatów dwóch kółek.

40-60km

MEGA BIKE MARATON: to odległość, do której trzeba się przygotować. Dobra rozgrzewka, sprawny rower i systematyczny trening pozwolą ci na przejechanie Mega Maratonu. W zależności od konfiguracji trasy pokonanie tego dystansu zajmie Ci około 2 – 3 godzin.

70-100km

GIGA BIKE MARATON: to dystans zaliczany do trudnych,dla uczestników których kondycja i przygotowanie do startu pozwalają na min. 3 godzinne pedałowanie po górach. Decydując się na ten dystans musisz umiejętnie rozłożyć siły, uzupełniać zapasy energetyczne na bufetach, oraz mieć świetnie przygotowany i niezawodny rower.
Pamiętaj również, że zbyt pochopne zdecydowanie się na ten dystans może kosztować Cię utratę formy na resztę sezonu.