Inauguracja Bike Maratonu – 8 kwietnia, Miękinia. Ostatnie odliczanie.

Przypominamy. Kończy się termin rezerwacji i wysyłki numerów.
14 marca 2017
Medal na mecie dla każdego.
22 marca 2017

Coraz bliżej godziny „0” – pierwsza edycja Bike Maratonu 2017 już 8 kwietnia w Miękini.
Na pierwszym w tym roku dystansie MINI czekają nas 24 km, na MEGA 54, a na GIGA 77 km. Na najdłuższym dystansie przewyższenie 770 m nie powala, ale łatwo nie będzie. Błoto raczej znów będzie gwarantowane, a kapryśna wiosenna aura może co prawda miło zaskoczyć, ale może też brutalnie zweryfikować nasz wiosenny głód ścigania. Miękinia to nie tylko rozgrzewka przed górami. To po prostu kawał maratonu MTB udowadniający, że kolarskie życie istnieje również poza górami.
Niezależnie od tego wszystkiego, w sobotę 8 kwietnia o godzinie 11:00 rusza Bike Maraton 2017.

Jak zwykle w Miękini zanosi się na wysoką frekwencję, co tłumaczyć można długo wyczekiwaną inauguracją cyklu, początkiem sezonu startowego, ale również popularnością tej konkretnej edycji, która od kilku lat otwiera rywalizację w ramach Bike Maratonu i odbywa się w niezwykle gościnnej i mile wspominanej przez zawodników gminie i miejscowości. Bliskość Wrocławia i dostępność komunikacyjna również robi swoje. Wszystko to sprawia, że co roku do Miękini ściągają kolarskie tłumy, a trasa wyścigu również ma swoich amatorów.
Nie zapominajmy, że rok temu właśnie tu pojawiło się na starcie ponad 2000 osób, co dało Miękini miejsce na liście rekordów polskiego MTB.

Na trasach Bike Maratonu w Miękini królować będą szutry oraz leśne drogi i ścieżki, a asfalt przewidziany jest tylko tam, gdzie to absolutnie konieczne. Czekają wzniesienia: Diabelska Góra i Wieżyca, single w okolicach Zamku na Wodzie, długie łagodne zjazdy, błotniste łąki i kręte ścieżki wiodące przez gęste lasy.
Start i meta na ul. Sportowej w Miękinia, tuż obok Urzędu Gminy i sportowego kompleksu, na którym stanie miasteczko zawodów.
Na wszystkich uczestników Bike Maratonu w Miękini czekają pamiątkowe koszulki.
Biuro zawodów zaprasza do Miękini już w piątek 7 kwietnia od godziny 16:00 do 21:00 i oczywiście w sobotę od godz. 8:00. Zawodnicy powinni pamiętać, że w sobotę nie będzie możliwości zapisania się – biuro zawodów będzie obsługiwało tylko zawodników zarejestrowanych, zapisanych i opłaconych do dnia 7 kwietnia.

Jak co roku Bike Maraton otwiera wyjazdowe biuro zawodów na tydzień przed zawodami. Warto z tego udogodnienia skorzystać i zapisać się do udziału w maratonie w Miękini oraz odebrać numer startowy wcześniej.

1 kwietnia biuro zawodów Bike Maratonu zaprasza do Dolnośląskiego Centrum Rowerowego Harfa

– Harryson we Wrocławiu przy ul. Robotniczej 52 A we Wrocławiu. Biuro czynne będzie od 10:00 do 15:00.
2 kwietnia, w niedzielę, w Miękini odbędzie się tradycyjny objazd trasy i trening na trasie Bike Maratonu, a od godziny 9:00 do 15:00 działać będzie biuro zawodów w budynku Urzędu Gminy.

Dzień po Bike Maratonie Miękinia zaprasza na II Półmaraton Miękinia – pierwszy z biegów zaliczanych do cyklu Runner’s World Super Bieg. Obie te sportowe imprezy to Aktywny Weekend w gminie Miękinia – jeden z wielu zaplanowanych w tym sezonie przez Grabek Promotion, łączących kolarstwo i bieganie.

Początek sezonu coraz bliżej – Bike Maraton startuje w Miękini 8 kwietnia o 11:00.