Myślenice zapraszają kolarzy

Burzowy Bike Maraton w Bielawie
3 sierpnia 2015
Polanica-Zdrój zaprasza !
1 września 2015

foto_021

Na pograniczu Beskidów i Pogórza Karpackiego, tam, gdzie zaczynają się prawdziwe góry a w ich scenerii wije się rzeka Raba-leżą Myślenice. Miasto położone jest na wysokości 135 m n.p.m. otoczone jest wzniesieniami Dalinu, Chełmu i Uklejny. Rozpościera się zaledwie 30 km na południe od Krakowa na trasie do Zakopanego. Dogodne położenie geograficzne, dostępność komunikacyjna i dobrze rozwinięta infrastruktura towarzysząca powodują, iż Myślenice stanowią doskonałą bazę wypoczynkową i rekreacyjną a liczne atrakcje turystyczne stwarzają możliwość uprawiania różnych form turystyki.

Letniskowa dzielnica Zarabie w sezonie letnim zaprasza nad wodę, na plażę oraz cały kompleks letni-basen odkryty, mini golf, korty tenisowe, tor kartingowy, boiska sportowe i tereny do jazdy konnej.

Myślenice posiadają najdłuższą w Polsce jednoodcinkową kolej linową (2006 m.) na górę Chełm, która zachęca zarówno amatorów aktywnego wypoczynku, jak i tych, którzy pragną cieszyć się wspaniałą przyrodą, ciszą i spokojem okolicznych lasów. Na szczycie góry znajduje się wieża widokowa, imponująca konstrukcja stalowa z której podziwiać możemy panoramę Beskidu Wyspowego, Gorców, a przy sprzyjających warunkach nawet Tatry i Kraków. Z kolejki linowej korzystają również amatorzy kolarstwa górskiego. Wymarzone stoki Beskidu Myślenickiego zapraszają do korzystania z tras rowerowych mających kilka poziomów trudności oraz licznych szlaków turystycznych wiodących m.in. na szczyt Uklejny i Lubomira.

O_11_31468111Cyklocentrum na Chełmie to ponad 30 km tras rowerowych różnej skali trudności oraz słynna down – hillowa trasa zjazdowa, będąca jednym z etapów Pucharu Polski. Kolej jest przystosowana do wywożenia rowerów – proponujemy wycieczkę szlakami rowerowymi – w ciągu niespełna 20 minut znajdziesz się z rowerem na wysokości 645 m. n. p. m. i możesz dalej ruszać w trasę.
Dużą atrakcją dla mieszkańców i przejezdnych jest Centrum Wodne Aquarius-nowoczesna kryta pływalnia z sauną, wanną do hydromasażu i siłownią , uruchomiona w 2000 r.
Mając na uwadze preferencje turystów miasto oferuje rozwiniętą i zróżnicowaną bazę noclegową (pola campingowe, kwatery prywatne, pensjonaty, hotele) oraz gastronomiczną-od kuchni regionalnej po restauracje serwujące dania z różnych stron świata. Miejscowości wczasowe Poręba, Trzemeśnia, Osieczany od lat przyjmują wczasowiczów w gospodarstwach agroturystycznych oferując noclegi oraz smaczną domową kuchnię i wszystkie uroki wiejskiego życia.