Wisła

Zapraszam wszystkich miłośników rowerów do Wisły – prawdziwej Perły Beskidów
i raju dla kolarzy MTB!
Zachęcam do korzystania ze specjalnie przygotowanych dla Was tras, map oraz rabatów dla rowerzystów.
Życzę udanego pobytu w Wiśle!

Tomasz Bujok – Burmistrz Miasta Wisła

 

Wisła - z lotu ptaka 3

Wisła to malownicza miejscowość usytuowana w sercu Beskidu Śląskiego, to tu początek bierze królowa polskich rzek.

Miasto dysponuje ogromną bazą noclegową (prawie 400 obiektów o różnym standardzie z ponad 12.000 miejsc). Wyjątkowa lokalizacja i walory turystyczne sprawiają, że miasto pretenduje do grona najchętniej odwiedzanych kurortów w Polsce. Wypoczywający w Wiśle mają do dyspozycji ponad 100 km szlaków turystycznych o różnej skali trudności, zarówno dla turystyki pieszej jak i rowerzystów górskich.

Wisła - Krajobraz 2

W Wiśle wytyczono sześć tras rowerowych, wyposażonych w zadaszone punkty odpoczynkowe wraz z mapami wielkoformatowymi oraz opracowano specjalne papierowe mapy dla rowerzystów. Zostały także wydane karty rabatowe w ramach tworzenia miejsc przyjaznych rowerzystom – obiektów noclegowych, punktów gastronomicznych, wypożyczalni sprzętu czy atrakcji turystycznych.

Po dniu spędzonym na rowerze lub wędrówkach po górach proponujemy odwiedzić jedną z wiślańskich karczm, które kuszą suto zastawionymi stołami, specjalizując się w daniach regionalnych.

Wisła - potrawy regionalne

Z kolei miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogą korzystać z basenów krytych, z których największym jest Park Wodny Tropicana przy Hotelu Gołębiewski. Zimą dla osób spragnionych wrażeń przygotowanych jest aż dwadzieścia wyciągów narciarskich, z czego sześć kanapowych. Zachęcamy też do przejazdu kuligiem saniami z pochodniami doliną Białej Wisełki lub Gościejowa.

Wisła - Krajobraz 4

Obiekty wiślańskie są areną zawodów sportowych najwyższej rangi. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozgrywane są letnie i zimowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, a trasy biegowe na Kubalonce gościły już sportowców m.in. podczas Olimpijskiego Zimowego Festiwalu Młodzieży Europy „Śląsk – Beskidy 2009”.

Wisła - Skocznia im. A. Małysza

Wisła to także miejsce największych imprez kulturalnych i rozrywkowych. To właśnie tu odbywa się największa społeczna inicjatywa promująca polską transplantację – Bieg po Nowe Życie, największy festiwal folklorystyczny w Europie czyli Tydzień Kultury Beskidzkiej, „Wiślaczek Country” – międzynarodowa impreza dla fanów tego gatunku muzyki a także przyciągający wielu fanów cykl letnich i zimowych imprez w stylu retro.

Wisła - Zespół Wisła

Wszelkie informacje na temat miasta Wisły, jego atrakcji turystycznych oraz kalendarium imprez dostępne są na stronie www.wisla.pl

Informacji na temat atrakcji turystycznych, tras rowerowych, bazy noclegowej czy gastronomicznej udziela:

Centrum Informacji Turystycznej

Urząd Miejski w Wiśle

Pl. B. Hoffa 3

43-460 Wisła

tel. 33 855 345

informacja@wisla.pl

www.facebook.com/Miasto.Wisla

www.wisla.pl